प्रहरीको काम कारवाही थप प्रभावकारी बनाउन गृहमन्त्रीको सुझाव

  ।   १९ जेष्ठ २०८१, शनिबार १७:३३

काठमाडौँ । उपप्रधानमन्त्री एवं गृहमन्त्री रवि लामिछानेले काठमाडौँका तीन प्रहरी वृत्त (बौद्ध, गौशाला र महाराजगञ्ज) को अनुगमन गर्नुभएको छ ।

गए राति अनुगमनका क्रममा गृहमन्त्री लामिछानेले प्रहरी कार्यालयको कार्य प्रणाली, जनशक्ति, कागजपत्रको व्यवस्थापन, प्रविधिको प्रयोग र समस्याबारे वृत्त प्रमुखसँग जानकारी लिनुभएको हो । उजुरी÷जाहेरीका प्रकृति र दैनिक आउने सङ्ख्या, अनुसन्धानका कठिनाइ, वृत्तमार्फत जाने मुद्दा तथा थुनुवा कक्षको क्षमता र हाल रहेको सङ्ख्याबारे पनि सो अवसरमा जानकारी लिनुभयो ।

गृहमन्त्री लामिछानेले नागरिकका गुनासा तत्काल सुन्न, पीडितमैत्री व्यवहार गर्न र जिम्मेवारी निर्वाहमा गम्भीर हुन तीनवटै वृत्तका प्रमुखलाई निर्देशन दिनुभयो । नयाँ बसपार्क क्षेत्रको विशेष सुरक्षा योजना पाँच दिनभित्र पेस गर्न महाराजगञ्ज वृत्त प्रमुखलाई निर्देशन दिनुभएको गृहमन्त्रीको सचिवालयले जनाएको छ ।

प्रहरीको काम कारवाही थप प्रभावकारी बनाउन गर्नुपर्ने सुधारको सुझाव दिन, प्रहरी सङ्गठनलाई अझ नागरिकमैत्री, व्यावसायिक, स्रोत–साधनयुक्त र चुस्त–दुरुस्त बनाउन गर्नुपर्ने कामको योजना बनाउन सुझाव लिनका लागि गृहमन्त्री लामिछानेले तल्लो तहका प्रहरी युनिटको अनुगमन थाल्नुभएको हो ।

Next Post

जुम्ला,मुगु लगायत हिमाली ठाँउका किसान धान रोपाइँमा व्यस्त

१९ जेष्ठ २०८१, शनिबार १७:३३
कालिकोट । जुम्ला, मुगु लगायत हिमाली ठाँउका किसान हाल काली, मन्सुरि, मार्सी लगाएतका धान रोपाइँमा व्यस्त छन् । मार्सी जुम्लाका आठ स्थानिय तहमा बढि मात्रमा उत्पादन हुने गरेको छ । मुगुको छाँयानाथ रारा नगरपालिका वडा नम्बर ७ स्थानीयवासी सान्ति मल्ल शाहीका अनुसार मुगु जिल्लामा जेठबाट सुरु भएको मन्सुरि, मार्सीको धान धमा […]

सम्बन्धित शीर्षक