कालिकोटमा १ सय दशमलव १९ प्रतिशत बालबालिकाले लगाए आईपिभि रोग विरुद्धकोे खोप

  ।   २० जेष्ठ २०८१, आईतवार १९:४३

कालीकोट । कालिकोटमा करिब एक सय दशमलव १९ प्रतिशत बालबालिकालाई आईपिभि रोग विरुद्धकोे खोप लगाएको छ । स्वास्थ्य सेवा कार्यालय कालीकोट जिल्लाका नौं वटै पालीकामा जेठ १३ गतेबाट संचालन गरेको खोप अभियान बाट ७ हजार ३ सय ५७ जना बालबालिकाले खोप लगाएका छन् ।

जिल्लाको खाँडाचक्र नगरपालिकामा १ हजार ७, तिलागुफा नगरपालिकामा ८ सय २३, ,रास्कोट नगरपालिकामा ९ सय ९४ , पलाता गाउँपालिकामा ९ सय ९४,पचालझरना गाउँपालिकामा ५ सय ९७,सान्नी त्रिवेणी गाउँपालिकामा ८ सय ५०,नरहरीनाथ गाउँपालिकामा १ हजार ४२, शुभकालिका गाउँपालिकामा ५ सय ९९ र महाबै गाउँपालिकामा ४ सय ५१ गरी जम्मा ७ हजार ३ सय ५७ जना बालबालिकालाई आईपिभि रोग विरुद्धको खोप लगाएको स्वास्थ्य सेवा कार्यालय कालिकोटका जनस्वास्थ्य अधिकृत कटक महतले बताउनु भयो ।

उहाँका अनुसार पाँच वर्षमुनिका बालबालिका जसको प्रतिरोध क्षमता शक्तिको राम्रो विकास भइसकेको हुँदैन तिनमा पोलियोको जोखिम बढी हुन्छ । पोलियो लागेमा पक्षघातसम्मको गम्भीर जोखिम हुनेहुँदा यस्लाई समयमै निमूल गर्नेका लागी अभियानले राम्रो प्रतिफल दिने समेत उहाँले बताउनु भएको छ ।

 

 

Next Post

टी–२० विश्वकप क्रिकेट नामिबियाले ओमानमाथि रोमाञ्चक जित हासिल

२० जेष्ठ २०८१, आईतवार १९:४३
काठमाडौं । आईसीसी टी–२० विश्वकप क्रिकेट प्रतियोगिताको सोमबार खेलिएको पहिलो खेलमा नामिबियाले ओमानमाथि रोमाञ्चक जित हासिल गरेको छ । बार्बाडसस्थित केसिङ्टन ओभलमा खेलिएको उक्त खेलमा नामिबिया ‘सुपर ओभर’ मा विजयी भएको हो । टी–२० विश्वकपको इतिहासमा १२ वर्षपछि कुनै पनि खेलेको छिनोफानो ‘सुपर ओभर’ बाट भएको हो । समग्रमा भने […]