कारागार कालिकोटमा क्षमताभन्दा बढी कैदीबन्दी

  ।   २९ बैशाख २०८१, शनिबार ११:३१

कालिकोट। जिल्लाको कारागार कालिकोटमा क्षमताभन्दा धेरै कैदीबन्दी छन् । कारागारको क्षमता जम्मा २५ जनाको भएपनि यहाँ अहिले ५८ कैदीबन्दी छन् । ठाउँ अभावका कारणले गोलघेराको सानो ठाउँमा काठले बारेर जसोतसो व्यवस्थापन गरिएको छ ।

जिल्ला कारागारका प्रमुख जेलर नरबहादुर सार्कीका अनुसार १५ जना पुरुष र दश जना महिलाको क्षमता भएको कारागारमा ५८ जना राख्नुपरेको छ। जीर्ण भवन, साँघुरो कोठामा यसरी कैदीबन्दी राख्दा उनिहरुमा थप मानसिक समस्या हुने गरेको छ । पछिल्लो समयमा जिल्ला न्यायाधीश श्री भरत लम्सालको पालामा केही थान मुद्दाको फर्छ्योट भएकाले अलि सहज भएको छ ।

जिल्ला कारागारमा ५३ जना पुरुष छन् भने पाँच जना महिला कैदीबन्दी छन् । महिलाहरुका लागि कारागारको वास सहज भएपनि पुरुषको संङ्ख्या बढी भएकोले समस्या भएको छ ।

जीर्ण भवन र पर्खाल भएकाले कहिले कैदीबन्दी भाग्ने खतरा रहेकाले सुरक्षा सतर्कता जहिले पनि कायम राख्नुपर्ने कर्मचारीको गुनासो छ । जेलर सार्कीले धेरै प्रयासपछि कारागार व्यवस्था विभागले कालीकोटको कैदीबन्दी राख्ने भवन र कार्यलयका लागि नयाँ भवन बनाउनुपर्ने पहिलो लिस्टमा रहेको प्रमुख सार्कीले भने ।

Next Post

रारा ताल क्षेत्रमा ‘रारा रिसोर्ट’ निर्माण हुदैँ

२९ बैशाख २०८१, शनिबार ११:३१
मुगु । छाँयानाथ रारा नगरपालिकास्थित नेपालकै उत्कृष्ट पर्यटकीय गन्तव्य रारा ताल क्षेत्रमा ‘रारा रिसोर्ट’ निर्माण हुने भएको छ । तेस्रो लगानी सम्मेलनमा रारामा बन्ने पहिलो लक्जरी रिसोर्टका लागि अष्ट्रेलियन गुप्रले लगानी गर्ने गरी सम्झौता भएपछि सो क्षेत्रका बासिन्दामा खुसी भएका हुन् । अष्ट्रेलियन एक्सपर्ट गुप्रसँग रारा रिसोर्ट निर्माणका लागि साझेदारी […]